3 Spool Hydraulic Manifold
3 Spool Load-Sensing Hydraulic Manifold, LT-PSV-3
| Fluid Media | Hydraulic oil |
| Mounting Type | Threaded connection |
| Control Type | Manual/Hydraulic /Solenoid/CAN-Bus |
| Seal Material | NBR/FKM (Viton) |
| Body Material | Steel |
| Nominal Diameter | 20mm |
| Max. Flow Rate | 80L/min |
| Max. Working Pressure | 350bar |
3 Spool Load-Sensing Hydraulic Manifold, LT-PSV-5
| Fluid Media | Hydraulic oil |
| Mounting Type | Threaded connection |
| Control Type | Manual/Hydraulic /Solenoid/CAN-Bus |
| Seal Material | NBR/FKM (Viton) |
| Body Material | Steel |
| Nominal Diameter | 25mm |
| Max. Flow Rate | 160L/min |
| Max. Working Pressure | 350bar |
3 Spool Load-Sensing Hydraulic Manifold, QFZMG14H
| Fluid Media | Hydraulic oil |
| Mounting Type | Threaded connection |
| Control Type | Manual/Hydraulic/Solenoid |
| Seal Material | NBR/FKM (Viton) |
| Body Material | Cast iron |
| Nominal Diameter | 14mm |
| Max. Flow Rate | 170L/min |
| Max. Working Pressure | 250bar |
3 Spool Load-Sensing Hydraulic Manifold, QFZMG15H
| Fluid Media | Hydraulic oil |
| Mounting Type | Threaded connection |
| Control Type | Manual/Hydraulic/Solenoid/CAN-Bus |
| Seal Material | NBR/FKM (Viton) |
| Body Material | Cast iron |
| Nominal Diameter | 15mm |
| Max. Flow Rate | 200L/min |
| Max. Working Pressure | 350bar |