Flanged Valve Connection
Flanged Connection Directional Control Valve, GCJX
| Fluid Media | Hydraulic oil |
| Mounting Type | Threaded/Flanged connection |
| Control Type | Manual/Hydraulic |
| Seal Material | NBR/FKM (Viton) |
| Body Material | Cast iron |
| Max. Working Pressure | 315bar |
Flanged Connection Load-Sensing Hydraulic Manifold, QFZMG32H
| Fluid Media | Hydraulic oil |
| Mounting Type | Flanged connection |
| Control Type | Hydraulic/Solenoid |
| Seal Material | NBR/FKM (Viton) |
| Body Material | Cast iron |
| Nominal Diameter | 32mm |
| Max. Flow Rate | 600L/min |
| Max. Working Pressure | 350bar |
Flanged Connection Load-Sensing Hydraulic Manifold, QFZMG28H
| Fluid Media | Hydraulic oil |
| Mounting Type | Flanged connection |
| Control Type | Hydraulic/Solenoid |
| Seal Material | NBR/FKM (Viton) |
| Body Material | Cast iron |
| Nominal Diameter | 28mm |
| Max. Flow Rate | 400L/min |
| Max. Working Pressure | 350bar |